loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
Mücahit ŞİRİN

Mücahit ŞİRİN

Seçim İşleri

Seçim İşleri

Mücahit ŞİRİN

Seçim İşleri Başkanı


1975 yılında Mut/Mersin’de doğmuş olup, Konya/Ilgın nüfusuna kayıtlıdır.

 

İlk okul öğrenimini Konya ili Ilgın ilçesinde tamamlamış olup,Orta ve Lise öğrenimini Ilgın İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF Maliye bölümünde, Yüksek Lisansını ise Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Denetimi dalında yaptı.

 

Meslek hayatına 1998 yılında Milli Emlak Memuru olarak Konyada başlamış olup2004 yılında Vergi Müfettiş Yardımcısı (Ankara), 2008 yılında Vergi Müfettişi (İstanbul), 2012-2015 yılları arasında Vergi Denetim Kurulu (VDK) Boğaziçi Grup Başkan Yardımcısı ve 2015-2018 yılları arasında Vergi Denetim Kurulu (VDK) İstanbul kurucu Grup Başkanı olarak görev yaptı.

 

Halen Mihenk Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını, MBD Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Hizmetleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürütmekte olup, Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçilik mesleğini icra etmektedir.

 

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD),Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD),Beylikdüzü Kızılay, Beylikdüzü Yeşilay ve Beylikdüzü İlim Yayma Cemiyeti başta olmak üzere çeşitli STK’larda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev ve hizmet yapmaktadır.

 

2018 yılı genel seçimlerinde İstanbul 3.Bölgeden AKPARTİ Milletvekili aday adayı olmuş olup, hala AKPARTİ Beylikdüzü İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev ve hizmete devam etmektedir

 

Evli ve iki kız çocuğu sahibi olup, İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir.